Facia sonrası teleferik gören kaçıyor

Antalya’da bir kişinin öldüğü teleferik kazası İzmir’in Balçova ilçesinde yer alan Teleferik Tesisleri’nde de ziyaretçi sayısının azalmasına neden oldu. Seferlerin aralıksız devam ettiği tesiste, kazadan önceki döneme göre günlük ziyaretçi sayısı ortalama yüzde 10’a düşerek 200’e kadar geriledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yenilenerek 2014 yılında hizmete aldığı Teleferik Tesisleri’ne, Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde meydana gelen kazanın ardından ilgi azaldı. Teleferik yetkililerinden alınan bilgiye göre bayram tatiliyle her yaştan kişinin ilgi gösterdiği tesiste ziyaretçi sayısı düştü.

“BAKIMLARI YAPILIYOR” AÇIKLAMASI

Seferlerin normal devam ettiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

– Bayram tatili nedeniyle tesisimizde daha fazla yoğunluk olması gerekirdi. Özellikle çocuklu ailelerin rahatlıkla zaman geçirecekleri bir yer, ancak Antalya’daki bu vahim kaza yüzünden daha sakin kaldı. Tesiste şu an yaklaşık 200 kişi var.  

– Kazadan önceki günlük ortalama ziyaretçi sayımız 2 bin civarındaydı. Teleferiklerin bakımları günlük, haftalık, aylık olarak yapılıyor. Çünkü ihmaller vahim kazalara neden olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir